Polerki do podłóg- na co warto zwrócić uwagę

Polerki do podłóg- na co warto zwrócić uwagę

Polerki do podłóg to jeden z wielu rodzajów urządzeń czyszczących. Ich zadaniem jest usuwanie smug i froterowanie posadzek. Polerka sprawi, że podłoga w firmie, szkole lub domu będzie zawsze lśniąca i czysta.
Urządzenie to przywróci podłogom dawny blask. Dzięki automatycznemu działaniu maszyna ta jest w stanie zmniejszyć koszty pracy oraz w znacznym stopniu zwiększyć wydajność.
W jaki sposób działa polerka? Na co warto zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się na jej kupno? Którą z nich wybrać?

Jak działają polerki jednotarczowe

Polerka składa się ze szczotki lub pada służącego do czyszczenia oraz polerowania powierzchni. Końcówki są wymienne, można więc w łatwy sposób zmienić tryb pracy urządzenia.
Po uruchomieniu maszyny, szczotka lub pad zaczyna się obracać. Stosowanie odpowiednich środków czyszczących zapewni wyższą efektywność. Należy jednak pamiętać, że polerowanie podłóg powinno poprzedzać ich dokładne wyczyszczenie. Polerki nie tylko usuwają smugi, lecz doskonale nadają się także do odświeżenia powłoki zabezpieczającej podłogę. Pomagają w równomiernym nałożeniu oleju i wosku.

Czym należy kierować się w wyborze polerki?

Polerki jednotarczowe różnią się między sobą przede wszystkim mocą. Maszyny dzielimy na nisko i wysokoobrotowe. Kolejną z różnic jest średnica szczotek lub padów, która wpływa w znacznym stopniu na zasięg urządzenia. Większe polerki lepiej sprawdzą się na dużych powierzchniach, ponieważ będą tam bardziej efektywne. Należy pamiętać także, że modele różnią się od siebie swoją wagą. Zbyt ciężkie polerki mogą utrudnić pracę i obsługę urządzenia. Niektóre z urządzeń są wielofunkcyjne, nie służą jedynie do polerowania podłóg. Przy wyborze odpowiedniej maszyny, powinniśmy się przede wszystkim zastanowić, do czego dokładnie jej potrzebujemy.

Który model wybrać?

Sklep Linea oferuje niezawodne polerki do podłóg marki TASKI. Zasilanie kablowe pozwala im na nieograniczony czas pracy. Nie trzeba więc martwić się o naładowanie baterii. W zależności od modelu urządzenia sprawdzą się zarówno na dużych, jak i małych powierzchniach. Firma oferuje kilka maszyn jednotarczowych. Które urządzenie najlepiej wybrać?
Polerka wysokoobrotowa TASKI ergodisc 1200 idealnie sprawdzi się w szpitalach, hotelach i biurowcach, ze względu na niski poziom hałasu. Szybki obrót końcówki gwarantuje uzyskanie wysokiego połysku w bardzo krótkim czasie. Polerka niskoobrotowa TASKI ergodisc 400 jest nieco mniejsza, łatwiej dotrzeć nią do trudniej dostępnych miejsc, lepiej sprawdzi się w małych i średniej wielkości pomieszczeniach.
Jeśli szukasz urządzenia wielofunkcyjnego, idealna będzie maszyna jednotarczowa TASKI ergodisc 200. Funkcja urządzenia zmienia się w zależności od zastosowanej końcówki. Twarda szczotka lub pad pozwoli na dokładne doczyszczenie powierzchni z betonu lub kamienia w tym wyszorowanie kostki brukowej znajdującej się przed budynkiem. Pad do polerowania wyfroteruje podłogę, nadając jej wysoki połysk. Miękka szczotka natomiast umożliwi wypranie dywanu lub wykładziny.

 

Komentarze innych (0)
Dodaj komentarz
Ocena za całość:

Sprawdź też..

Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy

Drukarka to niezbędny element wyposażenia każde...
Wybór mebli do biura musi być przemyślany. I ni...
Jeśli nie masz pomysłu na to, w jaki sposó...
Poszukujesz odpowiedniego rodzaju nieruchomości? ...
Osiedle Zawiszy to położony w Rzeszowie kompleks...
Osiedle Zawiszy to kompleks wygodnych budynk&oacut...